Ile trwa terapia behawioralna psa

Proces modyfikacji zachowania psa trwa tyle, ile potrzebuje pies. Nie możesz założyć, że już po 2 tygodniach od rozpoczęcia terapii twój zwierzak zacznie postępować zgodnie z twoimi oczekiwaniami, bo nie od ciebie to zależy.

Jeśli problem jest utrwalony i występuje od lat, wypracowanie zmiany na pewno zajmie sporo czasu. Nie pozwól więc, by mały kłopot urósł do wielkiego problemu.

A jeśli zgłosisz się po pomoc do zoopsychologa od razu, gdy zauważysz problem z psem, masz szansę szybko zmienić zwyczaje pupila.

Na czas trwania terapii psa znacząco wpływa konsekwentne przestrzeganie zaleceń behawiorysty i wykonywanie przez właściciela wszystkich zaproponowanych ćwiczeń ze zwierzęciem.Zobacz, co dzięki wytrwałości opiekuna i pracy z behawiorystką Azorres udało się osiągnąć już w II sesji terapii behawioralnej. Jasny pies Borys miał problem z agresywnym zachowaniem wobec innych psów. Na filmiku obejrzysz, jak Borys ćwiczy zachowanie spokoju przy innym psie. W tej sesji Borys porusza się wokół obcego psa starając się skupiać na innych elementach środowiska.
W wyniku terapii behawioralnej, pies, który dotychczas rzucał się z zębami na inne psy, teraz potrafi bawić się z nimi. Zobacz!
Jeśli także masz problem z agresywnym zachowaniem swojego psa wobec innych psów,
zgłoś się na terapię behawioralną do psiego psychologa Anety Awtoniuk.